سه شنبه, 28 آبان 1392 ساعت 16:01

پل شیطان ارمنستان+عکس و نقشه

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پل شیطان ارمنستان

Devil's Bridge In Armenia


پل شیطان ارمنستان عبارتی است برای اشاره به گونه‌ای از پل‌های قدیمی که در باور عامه به وسیله شیطان ساخته شده‌اند یا شیطان در ساختن آن‌ها نقش داشته است و یا در برخی موارد محلی هستند برای مقابله با خواسته‌های شیطانی.یکی از عجایب طبیعت ارمنستان نیز پل شیطان در این کشور است که بر روی رودخانه ووروتان است که با ۱۵۰ متر عمق و بیش از ۱۷۰ متر طول در سمت شرق روستای داتو در جریان است. نام اصلی این پل ساتانا می باشد. این پل یکی از دیدنی های ارمنستان است.

پل شیطان ارمنستان

از این چشمه‌ها که در زیر پل قرار دارند به داخل رود وورودتان می‌ریزند و جریان آن را شدت می‌بخشند. در نگاه نخست این گونه به نظر می رسد که یک نهر کم آب به زیر پل می رود و وقتی از سمت دیگر خارج می شود به رودی پر آب تبدیل شده است. بخش عمده آب رودخانه برای آبیاری گیاهان استفاده می‌شود.

پل شیطان ارمنستان


در نزدیکی چشمه‌ها استخر‌های کوچکی ساخته شده‌ است که مردم محلی از آب آن‌ها برای مداوا استفاده می کنند. در طول تاریخ همواره موقعیت جغرافیایی و شرایط طبیعی این پل در رفت و آمد در این منطقه حائز اهمیت بوده است. در زمان جنگ‌های آزادی خواهان سیونیک به رهبری گارگین نژده، آزادی خواهان بلشویک‌ها و دیگر متجاوزین را که سعی در اشغال اراضی این منطقه داشتند، به داخل دره می انداختند.

Devil's Bridge in Armenia

بازدید 3539 بار

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.